Se slzami v očích, člověk ukáže, že neví jak dál ...

Hovawart

31. srpna 2007 v 12:10 |  Pejsanci!
HISTORIE
Toto plemeno bylo oficiálně uznáno v roce 1937, od roku 1964 patří ke služebním plemenům. Na počátku 12. století se Kurt F. Konig ujal regenerace tohoto plemene a po 20ti letech roku 1922 byl první vrh

zapsán do plemnné knihy. vzhled hovawardů ustálil, ale temperament psů je dosud nevyrovnaný. V poslední době se toto plemeno šíří do různých evropských zemi.
POPIS TĚLA
Tento pes výborně běhá a skáče. Má zcelá rovný hřbet a záď mírně spáditou. Dlouhý čenich má rovný hřbet nosu. Barva očí musí odpovídat barvě srsti. Trojúhlé převislé uši jsou vysoko nasazené a překrývají otvor zvukovodu. Srst je dlouhá, lehce zvlněná a uzavřená, nesmí se kadeřit. Zbarvení je černé s pálením, zcela černé nebo plavé. Hunatý ocas dosahuje až k hlezennímu kloubu, ne však k zemi. Pes ho nosí nízko.
CHOVÁNÍ A NÁROKY HOVAWARDA
Je povahou poslušný, klidný a přítulný pes, ale je také velmi odvážný a ostražitý. Je stále v pohybu, je stále v pohybu, dobře plave a má vynikajicí stopařské schopnosti. Plemono se učí poněkud pomaleji, ale co si osvojí, to podrží v paměti a velmi snadno se ovládá, pokud dostává ulohy, odpovídající jeho povaze.
Je to otužilý pes a pokud má dobrou boudu, může spát celý rok venku. Majitel pro něj ale musí mít zahradu. Jeho srst se musi často kartáčovat, ne koupat .
MINIMÁLNÍ VÝŠKA V KOHOUTKU
  • u psů: 63 - 70 cm
  • u fen: 25 - 35 cm
VÁHA
  • u psů : 30 - 40 kg
  • U fen: 25 - 35 kg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucisek lucisek | 26. září 2007 v 20:32 | Reagovat

krásnej takovej...obranář..a hlídač

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama