Se slzami v očích, člověk ukáže, že neví jak dál ...

Drviva menšina

31. srpna 2007 v 7:35

Drviva menšina

Slovenská skupina, kterou tvoří Bacil, Dena a Šegi100. Její začátky jsou datovány léty 95/96, kdy se dali dohromady Šegi a Dena, později Bacil a ještě pod názvem Vandali probíhali první amatérské pokusy. Později, v roce 1999 se

přidává Viktor Hazard, který krátce na to skupinu zase opouští, ale spolu s ním už přišel definitivní název Drvivá Menšina, který známe dodnes.
Nedlouho po té, co skupinu opouští Viktor Hazard dochází k seznámení se skupinou Lůza a první zkušenosti se studiovým nahráváním. V roce 1999 se s obou skupin formuje legendární sestava Názov Stavby, která hned v roce 2000 vydává vinyl EP a později cédéčko obsahující tracky od jednotlivých skupin i první nahrávky kompletních Názov Stavby.
V roce 2003 vychází debutové album Názov Stavby - Reč Naša a hovoří se o sólových deskách jednotlivých kapel a rapperů.
První vinyl samotné Drvivé Menšiny s trackem Moj svet vychází v roce 2005 a zároveň jej doprovází videoklip. Brzy na to vychází celé album Menej je niekedy viac, kde se objevují i zahraniční hosté jako francouzští Dedy Fly a Logan nebo ruští P-13. A samozřejmě špičky česko-slovenské scény jako Orion, Lafor, Čistychov, Opak, Moe, Hajtkovič, Miky Mora a další.
Drvivá Menšina se zapojuje do kampaně proti rasové diskriminaci. Natáčí klip "V inej koži", který je součástí kampaně probíhající na slovenských školách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama