Se slzami v očích, člověk ukáže, že neví jak dál ...

Bulimie

31. srpna 2007 v 7:23 |  ! Nemoci !
Bulimie
CO TO VLASTNĚ JE?

Tato porucha je považována za samostatnou variantu mentální anorexie. Dívky, které trpí touto poruchou, obvykle několik dní značně omezují příjem potravy, pak propadnou neodolatelné touze po jídle a snědí všechno, co jim přijde pod ruku a je poživatelné.

Konzumují neuvěřitelné kombinace syrových a upravených potravin, sladkých a pikantních jídel v obrovských množstvích. Některé ženy po takovém záchvatu zemřely, protože jejich žaludek nevydržel náhlý nadměrný objem potravy a praskl. (Není divu, v záchvatu dokážou dívky sníst více než 20 000 KJ) Jiné ženy jí normálně, ale bezprostředně po jídle vyvolávají zvracení. Tento cyklus hladovění, přejídání a zvracení se velmi špatně přerušuje. I tato porucha je mnohem častější, než se lidé domnívají, ale je možné jí léčit.
CHRAKTERISTIKA NEMOCNÉHO ČLOVĚKA

Snaží se dělat všechno dokonale, ale člověk si druhý člověk si toho málokdy všimne. Nemocný člověk se za sebe stydí, je v depresi, pociťuje k sobě odpor, má pocit viny a strach z prozrazení jeho problému. Nemyslí na nic jiného než na jídlo.U dětí se bulimie poznává, ale daleko hůř, protože nevíte jestli nechutenství k jídlu je jen jejich rozmar nebo ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama